Mezinárodní den roztroušené sklerózy mozkomíšní podpoří rozsvícená Petřínská rozhledna

Tisková zpráva 29. 5. 2019

Jakub Voráček, kapitán národního týmu na MS 2019 a útočník Philadelphia Flyers, představil již před více než čtyřmi lety Nadaci Jakuba Voráčka, kterou založil společně̌ se svojí sestrou Petrou Klausovou, které byla tato diagnóza před lety potvrzena.

Poslední středa v měsíci květnu je mezinárodním dnem roztroušené sklerózy mozkomíšní, a protože mezi důležité činnosti Nadace Jakuba Voráčka patří také informovat širokou veřejnost o této nemoci, kterou v ČR trpí více než 20.000 pacientů, podařilo se ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Muzeem hlavního města Prahy, pod které provozování známé Petřínské rozhledny patří, zajistit podporu pro tento den a Petřínská rozhledna se ve středu 29. 5. 2019 ve večerních hodinách rozsvítí v oranžové barvě.

Petřínská rozhledna je mladší sestrou Eiffelovy věže, je postavena ve výšce 378 m. n. m.. Její stavba počala 16. března 1891 a byla dokončena za neuvěřitelné 4 měsíce. Zdroj:http://www.petrinska-rozhledna.cz.

Hlavním cílem Nadace Jakuba Voráčka je finanční podpora konkrétních pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS). Jakub přispěje na konto nadace v letošním roce za své uhrané body v rámci zápasů NHL a následně i zápasů MS 2019 neuvěřitelných 82.000 USD. Další významnou finanční podporu získává nadace od dárců, kteří mohou zasílat své dary přímo na transparentní účet nadace nebo mohou přispět posíláním jednorázových nebo pravidelných DMS zpráv v hodnotě od 30 do 90 Kč. Součástí příspěvků, které se mezi konkrétní pacienty kvartálně rozdělují, jsou také prostředky, které nadace získává mimo jiné prodejem věcí z nadačního e-shopu https://nadacejakubavoracka.cz/kluk-puk-pomaha/.

Více informací o nadaci: www.nadacejakubavoracka.cz

Jakub vidí dnešní činnost svých charitativních aktivit takto: „Myslím si, že když máte tu možnost v životě něco společnosti vrátit, máte to udělat. V prostředí vrcholového sportu ve Státech je to běžná součást denního života. Rád bych část svých aktivit, pocitů i zkušeností přenesl i domů do Čech. Myšlenka založit „rodinnou nadaci“, kde budeme moci ručit za využití prostředků rodinných, ale i veřejných má dnes již tisíce podpořených konkrétních pacientů a desítky projektů, a to přeci stojí za to! Větší část práce je na mojí ségře, Petře, která zná osobně̌ problémy a potřeby pacientů, lékařů̊ i dalších organizací, které se tomu věnují.“ říká a dodává: „Navíc máme také Kluka Puka, který mě hravě zastane a opravdu pomáhá denně, na to já, zatím, nemám dostatek času.“směje se Kuba.

A to je i důvodem, proč vznikla také zcela jedinečná akce, charitativní fotbalový turnaj čtyř týmů HOKEJKY PRO KLUKA PUKA. Letošní ročník představí směs hráčů z NHL v rámci týmu Nadace Jakuba Voráčka, držitele zlatých medailí ve Zlatém týmu, směs kulturních i sportovních osobností Real Top Praha, a navíc mistry letošního play off týmu HC Oceláře Třinec. Celý výtěžek z prodeje vstupenek, tombolenek, produktů z nadačního stánku, putuje na podporu pacientů s RS. Akce proběhne již 22. června na FC Pálava Mikulov.

Více informací o nadaci: www.hokejkyproklukapuka.cz

Děkujeme všem za podporu

Petra Klausová a Jakub Voráček

Pro více informací prosím kontaktujte: Lenka Dominiková PR & MKT manažer Nadace Jakuba Voráčka e-mail: lenka.dominikova@nadacejakubavoracka.cz, tel.: +420 608 304 126

Kluk Puk

Sympaťák, kamarád a kluk do nepohody, symbol nadace. Jakub je většinu času v zámoří, ale Kluk Puk je s námi denně a je neustále dobře naladěn a připraven zapojit se do pomoci k získávání dalších potřebných prostředků pro podporu konkrétních pacientů s diagnózou RS.

Petra Klausová

Před více než deseti lety začala pociťovat vážné zdravotní komplikace, po několika letech vyšetřování příčin, jí byla potvrzena diagnóza roztroušené sklerózy mozkomíšní. Aktivně se podílí na chodu Nadace Jakuba Voráčka, spoluzaložila také spolek eReS tým ČR, který dnes čítá již více než 1.500 členů a je uzavřeným spolkem pacientů a jejich přátel. Osobně se potkává s pacienty s RS, je velkou vizionářkou nadace i spolku a ke všem aktuálním i plánovaným projektům přináší kromě svého nasazení a energie, tolik potřebný pohled pacienta s RS.

Jakub Voráček

Žije ve Philadelphii. Na led se poprvé postavil ve čtyřech letech. Ke svému prvnímu extraligovému zápasu nastoupil v sezóně̌ 2005/2006 za HC Rabat Kladno. V roce 2006 nastoupil do Halifax Mooseheadsv Quebec Major Junior Hockey League. V roce 2007 podepsal smlouvu s Blue Jackets. Svůj první gól v NHL vstřelil ve svém prvním zámořském zápase 10. října 2008. V současnosti hraje za klub Philadelphia Flyers v National Hockey League, kde podepsal v červenci 2015 nový kontrakt na osm let. Českou republiku reprezentuje od juniorských let. Aktuálně reprezentoval národní tým jako kapitán na MS Slovensko 2019.

Texty pro anglickou verzi webu byly přeloženy oddělením překladů a tlumočení jazykové školy Channel Crossings

Používáme technické a marketingové soubory cookie. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto webových stránek, přijímáte naše zásady cookie.
Zásady zpracování osobních údajů.