Jakub Voráček pozval členy eReS týmu k vodě

Hokejista Jakub Voráček společně se svojí sestrou Petrou Klausovou pozvali členy eReS ČR týmu na neformální setkání na břehu Vltavy. V Areálu Vltavanů 229

pro ně bylo připraveno nejen grilování, ale u ohně si kromě tradičních špekáčků mohli vychutnat akustické vystoupení zpěvačky Elis a písničkářky Mirky Miškechové.

V krásném areálu DDM Prahy 4 byl hostům k dispozici lanový park, zahráli si petangue, projeli se na lodičkách po Vltavě, ale také poměřili svoje výkony s Jakubem Voráčkem ve hře na rekordmana. Ve všech disciplínách byl nakonec Jakub poražen. V rámci odpoledne se uskutečnily pro zájemce dvě přednášky odborných fyzioterapeutů - Mgr. Romana Holaňová na téma Calocagathia – zdraví duše i těla a doc. PhDr. Kamila Řasová na téma Možnosti fyzioterapie u RS.

Setkání bylo ale především prostorem pro navázání osobních kontaktů, neformální povídání lidí, které spojuje téma roztroušené sklerózy. „Komunikujeme se členy týmu e-mailem a online, zasíláme jim eReS Newsletter, ale nic nenahradí osobní setkání a popovídání. Bylo úžasné strávit společně pohodové odpoledne a bylo dojemné setkat se osobně i s těmi, kterým nadace poskytla příspěvek“, říká jedna ze zakladatelek týmu Petra Klausová. 

 

Ta také od svého bratra Jakuba na akci oficiálně obdržela puk symbolizující 61 000 USD, které Jakub přivezl po sezóně NHL za body v kanadském bodování. Jakub za každý bod daruje Nadaci Jakuba Voráčka 1000 USD.„Doufal jsem, že to bude o něco víc, ale vloni jsem přivezl 55 bodů, letos 61, tendence je stoupající, tak příští rok to snad bude ještě lepší“, slíbil Jakub členům týmu.

 

Odpoledním programem provedly moderátorky Monika Leová a Andrea Košťálová. Mezi hosty byly i známé tváře, které jsou členy týmu a podporují dlouhodobě aktivity Nadace Jakuba Voráčka – Michal Neuvirth, Karolína Gudasová, Hana a Radek Smoleňákovi, Tereza Budková, Tereza Skoumalová, Andrea Kabická a Jakub Kohák.

 

V TÝMU JSME SILNĚJŠÍ

eReS tým ČR je organizace na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS).

Jedním z jeho zakladatelů je Nadace Jakuba Voráčka a veřejnosti byl představen v květnu 2016.

Členem spolku jsou pacienti s RS, jejich blízcí, přátelé, odborná veřejnost a všichni, které téma RS zajímá. K dnešnímu dni má eReS tým ČR již více než 1 100 členů. V květnu 2017 byl spuštěn web www.erestymcr.cz, který kromě komplexních informací o RS nabízí prostor pro diskuzní fóra, odborné poradny a Pomocnou ruku – inzertní rubriku, kde může každý bezplatně nabídnout jakoukoliv pomoc pacientům s RS a kde také sami pacienti můžou o pomoc požádat. Na webu je veřejnosti k dispozici ke stažení čtvrtletník eReS Newsletter.

Na jaře 2017 byl také odstartován dlouhodobý projekt eReS Café – neformální setkávání členů s odborníky u kávy v regionech ČR.

 

Cíle eReS týmu ČR:

Zlepšit kvalitu života pacientů s RS v České republice.

Reprezentovat pacienty s diagnózou RS, jejich rodiny, přátele a sympatizanty.  

Dosáhnout dostupnosti léčby pro všechny pacienty s RS.

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny pacienty s RS.

Podpořit efektivně výzkum RS.

Řešit problém zaměstnavatelnosti pacientů s RS.

Zajistit ucelený a komplexní program pro nově diagnostikované pacienty s RS.

Provádět soustavný lobbing v Parlamentu ČR s cílem zlepšit podmínky pacientů s RS.

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty – co je RS, škodlivost kouření pro pacienty, potřeba zdravého životního stylu, cvičení a psychohygieny.

Získávat prostřednictvím fundraisingu finanční prostředky na zajištění potřeb pacientů.

 

Členská přihláška eReS tým ČR je k dispozici online na www.erestymcr.cz

Kontakt: info@erestymcr.cz

Členský poplatek: dobrovolný

Stáhnout tiskovou zprávu

Texty pro anglickou verzi webu byly přeloženy oddělením překladů a tlumočení jazykové školy Channel Crossings

Používáme technické a marketingové soubory cookie. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto webových stránek, přijímáte naše zásady cookie.
Zásady zpracování osobních údajů.