Jakub Voráček soutěžil s pacienty v Sanatoriích Klimkovice

Tisková zpráva                                                                                  Sanatoria Klimkovice 5. 6.

 

Jakub Voráček soutěžil s pacienty v Sanatoriích Klimkovice 

Hokejista Jakub Voráček společně se svojí sestrou Petrou Klausovou již potřetí pozvali členy eReS týmu ČR na neformální setkání, tentokrát do Sanatorií Klimkovice. V areálu sanatorií pro ně byly připraveny hrátky inspirované rehabilitačním cvičením pro pacienty s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS), kterému se, mimo jiné, v Klimkovicích věnují. Jakub na každé z dovedností nastavil rekord a úkolem všech ostatních bylo ho v průběhu odpoledne překonat a stát se rekordmanem v dané disciplíně. Až na jednu disciplínu byl Jakub ve všech překonán.

Pro členy týmu, který sdružuje nejen pacienty s RS, jejich blízké a přátele, odbornou veřejnost, ale každého, kdo chce zlepšit kvalitu života pacientů s RS, připravili také primář Sanatorií Klimkovice MUDr. Tomáš Bauko a vedoucí rehabilitace Mgr. Romana Holanová přednášku na téma komplexní rehabilitace pacientů s RS v Sanatoriích Klimkovice. Příjemné odpoledne, kterým členy eReS týmu provedly Monika Leová a Andrea Košťálová, zakončilo akustické vystoupení písničkářky Mirky Miškechové. Akce se zúčastnili a vstupem do eReS týmu podpořili pacienty také hokejisté HC Vítkovice Ridera - Rostislav Olesz, Roman Sturz, Jakub Lev a Ondřej Roman.

Setkání bylo ale především prostorem pro navázání osobních kontaktů, neformální popovídání si o všem, co se týká roztroušené sklerózy. „Komunikujeme se členy týmu v průběhu roku e-mailem a online, zasíláme jim eReS Newsletter, ale nic nenahradí osobní setkání a popovídání. Proto v průběhu roku pořádáme v regionech eReS Café a jednou ročně jsme rádi, když je možnost setkat se i s členem č. 93 – Jakubem,“ říká jedna ze zakladatelek týmu Petra Klausová a dodává: „Se Sanatorii Klimkovice dlouhodobě spolupracujeme, víme, že rehabilitační péče pro pacienty s RS je zde na velmi vysoké úrovni. Nadace dokonce přispívá na nadstandardní balíčky péče, kterou pojišťovny nehradí. Máme skvělou zpětnou vazbu od pacientů, kteří je využili.“

Petra Klausová, ředitelka Nadace Jakuba Voráčka a eReS týmu ČR také od svého bratra Jakuba na akci oficiálně obdržela puk symbolizující 88 000 USD, které Jakub přivezl za rekordní počet bodů získaných v uplynulé sezóně NHL. Jakub se v září 2015, kdy nadaci společně s Petrou, které byla RS diagnostikována, představili, zavázal dávat za nadaci za každý svůj bod 1000 USD. „Vloni jsem na setkání eReS týmu slíbil pacientům, že těch bodů bude letos víc, tak jsem rád, že jsem to splnil,“ směje se Jakub. „Jsem rád, že jsem Petře mohl prostředky pro pacienty předat právě na setkání týmu, který má v práci nadace důležitou roli, a jsem rád, že jsem se konečně mohl do Klimkovic také osobně podívat. Před námi je ještě 23. června tradiční nadační fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka 2018 v Mikulově, kde se lidé pobaví a pomůžou nám získat další prostředky pro pacienty s RS. Máme letos potvrzené skvělé hráče, budou i autogramiády týmů a dovednostní disciplíny pro děti i dospělé,“ doplňuje.

...

ERES TÝM ČR

eReS tým ČR je organizace na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS).

Jedním z jeho zakladatelů je Nadace Jakuba Voráčka a veřejnosti byl představen v květnu 2016.

Členem spolku jsou pacienti s RS, jejich blízcí, přátelé, odborná veřejnost a všichni, které téma RS zajímá. K dnešnímu dni má eReS tým ČR již více než 1 300 členů. V květnu 2017 byl spuštěn web www.erestymcr.cz, který kromě komplexních informací o RS nabízí prostor pro diskuzní fóra, odborné poradny a Pomocnou ruku – inzertní rubriku, kde může každý bezplatně nabídnout jakoukoliv pomoc pacientům s RS a kde také sami pacienti můžou o pomoc požádat. Na webu je veřejnosti k dispozici ke stažení čtvrtletník eReS Newsletter.

Na jaře 2017 byl také odstartován dlouhodobý projekt eReS Café – neformální setkávání členů s odborníky u kávy v regionech ČR.

 

NADACE JAKUBA VORÁČKA

Finanční podpora, kterou Nadace Jakuba Voráčka pomáhá zlepšit kvalitu života lidí s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS), je velmi důležitá, i když jen finanční podpora není všechno, co lidé žijící s diagnózou RS potřebují.

Nadaci Jakuba Voráčka založili v roce 2015 sourozenci – Jakub Voráček, hráč NHL za tým Philadelpia Flyers a jeho sestra Petra Klausová, které byla tato nemoc diagnostikovaná. Chvíli hledali cestu, jak se zapojit a pomoct pacientům, pro které systém péče není dobře nastavený, zvítězila myšlenka založit „rodinnou nadaci“, kde budou moci ručit za využití prostředků rodinných, ale i veřejných.

V září 2015 nadaci společně představili veřejnosti a od roku 2016 do dubna 2018 rozdělila správní rada nadace na pomoc pacientům a na projekty podporující pacienty 5 721 052 Kč. Správní rada zasedá kvartálně a vyhodnocuje i po konzultaci s odborníky jednotlivé žádosti. Kde konkrétně peníze pomáhají, tedy přehled kvartálně přidělených příspěvků, najdete  na http://www.nadacejakubavoracka.cz/komu-jsme-pomohli/.

 

SANATORIA KLIMKOVICE

Sanatoria Klimkovice se v České republice řadí k špičkovým rehabilitačním zařízením se specializací na neurologická onemocnění včetně roztroušené sklerózy. Pacienti s roztroušenou sklerózou tvoří až deset  procent klientely lázní, které se věnují i dětem s tímto závažným onemocněním. Intenzivní neurorehabilitace zahrnuje moderní, ve světě osvědčené postupy, využívá sofistikovaná rehabilitační zařízení včetně robotických, s pacienty pracují dle jejich individuálních potřeb fyzioterapeuti, ergoterapeuti, psychologové, speciální logopedi i lékaři. Zcela ojedinělá je nejen komplexnost péče, ale také kombinace s přírodním léčivým zdrojem, kterým je  jodobromová solanka pocházející s podzemního třetihorního moře. Pro pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří pro svou léčbu a udržení kondice potřebují hlavně aktivní pohyb, je ideální také umístnění lázní na hýlovském kopci v krásném přírodním prostředí s lesním parkem, který nabízí procházkové trasy různé náročnosti. Jsou opatřeny přírodními cvičebními prvky uzpůsobenými i pro vozíčkáře. Na dalším rozvoji nabízených rehabilitačních programů i ostatních aktivit spolupracují Sanatoria Klimkovice s RS Centrem Fakultní nemocnice Ostrava a pacientskými organizacemi, jako jsou například eReS tým ČR a Roska.

Pro více informací kontaktujte tereza.typoltova@nadacejakubavoracka.cz, tel.: 777 165 975

Stáhnout tiskovou zprávu

Texty pro anglickou verzi webu byly přeloženy oddělením překladů a tlumočení jazykové školy Channel Crossings

Používáme technické a marketingové soubory cookie. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto webových stránek, přijímáte naše zásady cookie.
Zásady zpracování osobních údajů.