Jakub Voráček poslal Kluka Puka na MaRS

 Jakub Voráček poslal Kluka Puka na MaRS

 

Kluk Puk, symbol Nadace Jakuba Voráčka, se zapojil do cvičebního maratonu MARS 2016. Ve cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou se k němu v týmu nadace přidala řada osobností.

Chybět nemohl moderátor Libor Bouček, který nadaci představil médiím v září loňského roku. Liborovi byla při cvičení velkou oporou jeho přítelkyně Gabriela Bendová. Dalším párem byla moderátorka a miss Monika Leová se svým nastávajícím Martinem Košínem. V tričku s Klukem Pukem se v rámci kruhového tréninku lehce zapotily také další finalistky a vítězky soutěže krásy Tereza Skoumalová, Andrea Kabická a Aneta Vignerová. Ani moderátorka a herečka Michaela Maurerová neváhala a předvedla svoji skvělou fyzičku.

Příkladem dalším lidem s diagnózou roztroušené sklerózy šla i Petra Klausová, sestra slavného hokejového útočníka NHL Jakuba Voráčka, která onemocněla před dvěma lety. „Moc rádi jsme se s naším týmem do akce NF Impuls zapojili. Pravidelné cvičení je společně s psychoterapií a kvalitní léčbou pro nás všechny naprosto zásadní a je důležité to připomínat i touto cestou,“ říká Petra, která s Jakubem vloni na podzim založila nadaci nesoucí jeho jméno.

Jakuba Voráčka mrzelo, že v sezóně NHL nemůže podpořit akci v České republice osobně, tak alespoň všem z Philadelphie vzkazuje: „Je strašně důležitý, aby všichni lidi, nejen vrcholoví sportovci, pravidelně cvičili, a zvlášť to platí pro ty s roztroušenou sklerózou. Když to zvládne Kluk Puk, tak můžou cvičit fakt všichni J.“

A jak jsou na tom s cvičením osobnosti, které si dnes daly na maratonu MARS 2016 do těla?

Libor Bouček: „No, štve mě, že cvičím míň, než bych měl. Ale mám doma vybavení a snažím se aspoň jednou týdně něco dělat, tedy snažím se, neříkám, že to vždycky vyjde. Když cvičím s Klukem Pukem tady pro lidi s RS (roztroušenou sklerózou) tak mám hned lepší motivaci. Jestli bude o této nemoci a Kubově nadaci vědět víc lidí díky tomu, že tady nafotí moje nemotorné tělo na nějakém přístroji, tak tím je mise splněna.

Jakub a ten nejbližší tým včetně jeho ségry jsou lidi, které znám a kteří ve mně vzbuzují důvěru a které budu vždycky podporovat. Přijde mi, že RS je ze všech problematik, kterým by se měla společnost věnovat, podceňovaná. Mám ve své blízkosti také někoho, takže to vidím a je dobře, že se tomu někdo věnuje.“

 

Gabriela Bendová, finalistka České Miss: „V mládí to bylo u mě se cvičením lepší (smích). Tedy na střední škole, to jsem chodila pravidelně na volejbal. Teď je to špatný – pracuju a mám školu, tak se snažím aspoň dvakrát týdně cvičit jógu a nějaký posilování doma. To posilování je pro mě důležitý hlavně pro psychiku, člověk vypne a úplně si odpočine. Stejně tak dnes díky společnému cvičení s dalšími lidmi - skvěle jsem se odreagovala.

Spolužačka mé maminky měla roztroušenou sklerózu, tak vím, jak ta situace pro ni byla těžká, nemohla kolikrát ani vstát z postele, když jí bylo zle.“

 

Monika Leová, Česká Miss Earth a moderátorka tv Prima: „Mám svého trenéra (smích) – ne, vážně, Martin mě přivedl ke cvičení, koupil mi boty, tak teď hodně běhám. Fitko moc nevyhledávám, raději cvičím doma podle programu z internetu a na koleji máme posilovnu za 15 Kč, tam si vždycky s Martinem dáme do těla. Dnešní cvičení je o to lepší, že tu vidím tváře, které jsem dlouho neviděla – když se spojí dobré s užitečným, výsledek nemůže být špatný (smích).“

Martin Košín, snoubenec Moniky Leové, doplňuje: „Snažíme se cvičit spolu s Mončou, když to nejde, tak cvičím sám. Mám raději cvičení v přírodě s vlastní vahou těla, je mi to bližší, než zvedat železa.“

 

Michaela Maurerová, herečka a moderátorka" „Snažím se cvičit pravidelně, asi tak měsíc cvičím třikrát, čtyřikrát denně (smích), ne ne, chci říct týdně, kdyby denně - to bych byla hodně velká frajerka (smích). Občas chodím v zimě do posilovny, ale vybírám si přístroje, moje fyzická konstituce naznačuje, že nezvedám žádná železa (smích). Cvičíme pravidelně i s dětmi – hlavně rehabilitaci – s Pepou na záda a s Madlenkou na nožičky. Snažím se, aby se děti hýbaly a cvičily spíš formou zábavy, tzn., že jdeme na běžky, na kolo, na kolobrndy.

Sama mám při cvičení raději klid, takovou tu bublinu veřejné samoty, ale dnes jsem přišla podpořit lidi s RS, protože mám s tou nemocí ve svém blízkém okolí, v rodině, zkušenost a sama jsem prošla podezřením na RS, vím, že ta nemoc není vzdálená a může se týkat každého z nás, nejohroženější jsou ženy v produktivním věku. Mělo by se o ní dozvědět co nejvíc lidí, je to nemoc, která se těžko diagnostikuje, ty projevy jsou různé, je náročné ji léčit a žít s ní, dokáže život pořádně zkomplikovat.“

 

Tereza Skoumalová, Česká Miss World: „Snažím se cvičit pravidelně, jak to jde, udělat si čas. Strašně mě baví běhat, ale kvůli zdravotním problémům jsem teď běh musela omezit a nahrazuju to plaváním, moc bych chtěla začít chodit na jógu, tak jsem si ji dnes dala tady po kruhového tréningu.“

Andrea Kabická (finalistka České Miss) a Aneta Vignerová  (Miss ČR) absolvovaly trénink ve dvojici:

Andrea: „Celý život jsem cvičila pravidelně, ale v posledních letech spíš nárazově. Teď jsem ve fázi, kdy se k pravidelnému cvičení vracím, teprve se do toho dostávám. Mám doma všechno nářadí a chodím běhat ven. Mám ráda týmové cvičení a s Anetou cvičíme kruhový trénink ve dvou, to mě baví, nejsem na to sama (smích).

Aneta: „Pravidelné cvičení? U mě nic moc (smích). Mívala jsem takové etapy, kdy jsem chodívala na kruhové tréninky, ale trochu jiné než posilovací. Tady jsem si vyzkoušela zase něco jiného, s Andrejkou jsme si to užily.“

 

Více informací o akci MARS: http://multiplesclerosis.cz/aktualne/156_cvicebni-maraton-mars-2016

Více informací o nadaci: www.nadacejakubavoracka.cz.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Tereza Typoltová

PR & Mkt manažer

Nadace Jakuba Voráčka

e-mail: tereza.typoltova@nadacejakubavoracka.cz

tel.: +420 777 165 975

 

Cvičební maraton MARS 2016 /24 H maraton s roztroušenou sklerózou

Akci pořádal už pátým rokem Nadační fond Impuls.

MaRS má za úkol upozornit nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům s roztroušenou sklerózou prospívá. Vstupné na akci je dobrovolné a výtěžek putuje na nákup rehabilitačních pomůcek.

 

Kluk Puk

Sympaťák, kluk do nepohody, symbol nadace. Jakub je velkou část roku v zámoří, ale Kluk Puk je tu neustále připraven zapojit se do pomoci a získávat další prostředky pro podporu pacientů s diagnózou RS. Že má místo hlavy puk, mu fakt nevadí. Autorkou jeho vizuální podoby, stejně jako loga Nadace Jakuba Voráčka je grafička Anna Václavík Procházková.

 

Petra Klausová

Narodila se 8. 3. 1976 v Kladně, žije v Kamenných Žehrovicích.

Vystudovala Střední odbornou školu v Kladně, obor hutnictví.

Po střední škole pracovala několik let na letišti v Praze, poté začala podnikat v Kladně. Dnes podniká v oboru pronájmu nemovitostí.

Je podruhé vdaná, manžel Václav Klaus podniká ve stavebnictví.

Mají dvě děti, Aničku a Adama.

Koníčky: sledování hokeje, kolo, tenis, cvičení, má ráda zvířata, doma mají kocoura Barnyho a kočku Amálku.

 

Jakub Voráček

Narodil se 15. 8. 1989 v Kladně, žije ve Philadelphii. 

Na led se poprvé postavil přibližně ve čtyřech letech.

K prvnímu extraligovému zápasu nastoupil v sezóně 2005/2006 za HC Rabat Kladno.

V roce 2006 nastoupil do Halifax Mooseheads v Quebec Major Junior Hockey League.

V roce 2007 podepsal smlouvu s Blue Jackets.

Svůj první gól v NHL vstřelil ve svém prvním zápasu 10. října 2008.

V současnosti hraje za klub Philadelphia Flyers v National Hockey League, kde podepsal v červenci 2015 nový kontrakt na osm let.

Českou republiku reprezentuje od juniorských let, pomohl českému týmu získat zlatou medaili na mistrovství světa 2010, v roce 2015 byl jmenován kapitánem českého týmu pro Mistrovství světa v Praze.

V roce 2015 zvítězil v anketě Zlatá hokejka.

Je svobodný, žije s přítelkyní Nicole Warnecke.

Koníčky: Dobré jídlo je asi jeho největší vášeň. Nevaří, ale opravdu rád si zajde na kvalitní jídlo.

 

 

Stáhnout tiskovou zprávu

Texty pro anglickou verzi webu byly přeloženy oddělením překladů a tlumočení jazykové školy Channel Crossings

Používáme technické a marketingové soubory cookie. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto webových stránek, přijímáte naše zásady cookie.
Zásady zpracování osobních údajů.